Deň študentstva, 17. november – Deň boja za slobodu a demokraciu

Naša škola si pripomenula 17. november, ktorý je Dňom boja za slobodu a demokraciu, no netreba zabudnúť, že je predovšetkým Medzinárodným dňom študentstva.
Deň je oslavou študentov, ktorí sú považovaní za predpoklad rozvoja spoločnosti.
U nás sa oslavy Dňa študentstva každoročne spájajú s tradičnou imatrikuláciou prvákov a ich prijatie do „cechu“ obchoďákov. Ináč tomu nebolo ani tento školský rok. Vo štvrtok 16. novembra sa jedálňou našej školy ozýval smiech a dobrá nálada. Postarali sa o to triedy III. A a III. C, ktoré si pre prvákov pripravili zaujímavé úlohy.
Prváci k jednotlivým úlohám pristupovali zodpovedne, nikto nenamietal. Najväčší potlesk dostali žiak I. A triedy, ktorý požiadal svoju triednu učiteľku o ruku a o 4 roky, ktoré spolu strávia na škole a talentovaný žiak I. C triedy, ktorý zahral niekoľko pesničiek na husle. Prísaha prvákov ukončila toto krásne podujatie a žiaci odchádzali domov obohatení o príjemné dojmy.
Naším najmladším, dnes už právoplatným študentom našej školy, želáme veľa úspechov a radosti v štúdiu na našej škole, aby o pár rokov na štužkovej slávnosti mali na čo spomínať.

Žiacka školská rada

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore