Súťažili sme na online ZAV ZVOLEN 2021

4. februára 2021 sa naši žiaci zúčastnili celoštátnej online súťaže ZAV Zvolen 2021 v písaní na rýchlosť a presnosť.

Súťaž pozostávala z dvoch desaťminútových odpisov s penalizáciou 50 až 100 úderov. Znamená to, že keď v texte neopravia chybu, fakticky sa im odpočíta viac ako jeden riadok napísaného textu zo skutočného výkonu. Do súťaže sa každoročne zapájajú študenti z celého Slovenska. Tento rok sa zapojilo 278 študentov, u nás sa zaregistrovalo 7 žiakov. Z II. A triedy Filip Nosáľ, Jakub Javor, Marcel Repka, z III. A triedy Dominik Majdan, Norbert Segeč a Zuzana Lukáčková a III. SB zastupovala Laura Juhászová.

Najúspešnejším študentom našej školy sa stal Filip Nosáľ, ktorý skončil v odpise s penalizáciou 50 úderov na 3. mieste, v odpise s penalizáciou 100 úderov sa umiestnil na 10. mieste. Upevnil si tým svoju pozíciu na Slovensku. Ostatní naši súťažiaci dosiahli krásne výsledky a vzorne reprezentovali svoju školu.

Môžeme konštatovať, že stále viac študentov si uvedomuje výhody písania hmatovou metódou a jeho využitia v každodennej praxi. Veríme, že aj prostredníctvom online súťaží v nich tento názor upevníme a v neposlednom rade získajú nové skúsenosti a úspechy.
 

Ing.Brezovická, Ing. Mišuráková

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore