Aktivity

children, bicycles, flood-5833719.jpg

Naše najnovšie aktivity, akcie a aktuality

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
Mladý Digitálny Európan
Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Národným inštitútom vzdelávania a mládeže a Prešovskou univerzitou v Prešove organizuje vedomostnú súťaž pod názvom  „Mladý Digitálny Európan 2023„.
O súťaž bol veľký záujem, v školskom kole sa zúčastnilo 161 škôl a 2 183 žiakov 2. a 3. ročníka stredných škôl, resp. ekvivalentných ročníkov viacročných gymnázií z celého Slovenska.
Online test, ktorý sa uskutočnil 10. mája 2023 prostredníctvom tridsiatich rôzne náročných úloh mapoval znalosti žiakov z oblasti histórie a súčasnosti Európskej únie. Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov bola 65,33 %.

Našu školu zastupovali 6 žiaci: 
Simona Brezovická, Štefánia Juhászová, Kristína Kubaliaková – II. A trieda, 
Adrián Koóš, Daniela Porubiaková, Michelle Ďurianová – III. A trieda. Ich výsledky  presahovali priemernú úspešnosť všetkých testovaných.
Ing. Darina BrezovickáImage attachmentImage attachment

Mladý Digitálny Európan

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Národným inštitútom vzdelávania a mládeže a Prešovskou univerzitou v Prešove organizuje vedomostnú súťaž pod názvom „Mladý Digitálny Európan 2023„.O súťaž bol veľký záujem, v školskom kole sa zúčastnilo 161 škôl a 2 183 žiakov 2. a 3. ročníka stredných škôl, resp. ekvivalentných ročníkov viacročných gymnázií z celého Slovenska.Online test, ktorý sa uskutočnil 10. mája 2023 prostredníctvom tridsiatich rôzne náročných úloh mapoval znalosti žiakov z oblasti histórie a súčasnosti Európskej únie. Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov bola 65,33 %.Našu školu zastupovali 6 žiaci: Simona Brezovická, Štefánia Juhászová, Kristína Kubaliaková – II. A trieda, Adrián Koóš, Daniela Porubiaková, Michelle Ďurianová – III. A trieda. Ich výsledky presahovali priemernú úspešnosť všetkých testovaných.Ing. Darina Brezovická ... Čítajte...Menej

6 dňami
KLIMATICKÁ KONFERENCIA 
Naše dievčatá z II. A triedy Fanni Juhászová, Kika Kubaliaková a Alexa Soltészová sa v dňoch 19. - 21. mája 2023 zúčastnili klimatickej konferencie v Starej Lesnej. 
Počas víkendu si vypočuli zaujímavé prednášky bývalej ministerky financií pani Brigity Schmögnerovej o zelenej transformácii a klimatológa pána Alexandra Áča o klimatickej kríze.
Počas tohto zaujímavého víkendu mali možnosť zoznámiť sa s názormi mnohých mladých zanietencov v oblasti klimatických zmien. Spoznali mnoho mladých ľudí a obohatili sa o množstvo zážitkov a skúseností.Image attachmentImage attachment+7Image attachment

KLIMATICKÁ KONFERENCIA

Naše dievčatá z II. A triedy Fanni Juhászová, Kika Kubaliaková a Alexa Soltészová sa v dňoch 19. - 21. mája 2023 zúčastnili klimatickej konferencie v Starej Lesnej. Počas víkendu si vypočuli zaujímavé prednášky bývalej ministerky financií pani Brigity Schmögnerovej o zelenej transformácii a klimatológa pána Alexandra Áča o klimatickej kríze.Počas tohto zaujímavého víkendu mali možnosť zoznámiť sa s názormi mnohých mladých zanietencov v oblasti klimatických zmien. Spoznali mnoho mladých ľudí a obohatili sa o množstvo zážitkov a skúseností. ... Čítajte...Menej

1 týždňom
Návrat do minulosti
Vo štvrtok 18. mája 2023 sme navštívili zážitkovú prehliadku stálej vlastivednej expozície Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote s využitím virtuálnej reality pod názvom Návrat do minulosti. Moderným spôsobom nám boli priblížené dejiny múzea od jeho založenia v roku 1882 do sprístupnenia prvej stálej expozície v roku 1913. Počas prehliadky s využitím okuliarov pre virtuálnu realitu sme sa preniesli späť v čase a mali sme netradičný zážitok. 
Ing. Mária MišurákováImage attachmentImage attachment+3Image attachment

Návrat do minulosti

Vo štvrtok 18. mája 2023 sme navštívili zážitkovú prehliadku stálej vlastivednej expozície Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote s využitím virtuálnej reality pod názvom Návrat do minulosti. Moderným spôsobom nám boli priblížené dejiny múzea od jeho založenia v roku 1882 do sprístupnenia prvej stálej expozície v roku 1913. Počas prehliadky s využitím okuliarov pre virtuálnu realitu sme sa preniesli späť v čase a mali sme netradičný zážitok. Ing. Mária Mišuráková ... Čítajte...Menej

1 týždňom
🌸Naši šikovní prváci pomáhali na hodine biológie pri skrášľovaní okolia školy 🌼Image attachmentImage attachment+2Image attachment

🌸Naši šikovní prváci pomáhali na hodine biológie pri skrášľovaní okolia školy 🌼 ... Čítajte...Menej

1 týždňom
Talentovaný žiak našej školy, Tibor Molnár z III. C triedy sa nedávno prihlásil do online súťaže v prednese poézie a prózy, ktorú organizovala mediálna skupina Ma7 pri príležitosti dňa poézie a piateho výročia založenia mediálnej skupiny Ma7. 
Záujemcovia sa mali prihlásiť so svojou obľúbenou básňou z maďarskej literatúry.
Na organizovaní podujatia sa podieľalo aj Rákócziho združenie a Zväz maďarských pedagógov na Slovensku.
V dvoch kategóriách sa do súťaže prihlásilo viac ako 200 účastníkov. Medzi stredoškolákmi získal Tibor Molnár vynikajúce prvé miesto. Okrem diplomu dostal aj telefón a poukážku na knihy a môže sa zúčastniť vzdelávacieho tábora v Sátoraljaújhelyi. 
Tibora pripravila na súťaž profesorka Mgr. Ildikó Kovácsová, ktorá tiež získala poukážku na knihy a ročné predplatné časopisu Ma7. 
Na Tibora sme všetci veľmi hrdí, srdečne mu blahoželáme k úspechu!
Kovács Ildikó

Iskolánk sokoldalúan tehetséges diákja, Molnár Tibor III.C osztályos tanuló is benevezett a Ma7 médiacsalád szervezte „Ünnepelj verssel“ című versmondó versenybe, melyet a költészet napja és a Ma7 médiacsalád ötödik „születésnapja“ alkalmából hirdettek meg.

A magyar irodalomból választott kedvenc versüket mondhatták el és küldhették be az érdeklődők.
A szervezésből a Rákóczi Szövetség és a Magyar Pedagógusok Szövetsége is kivette a részét.
A két kategória versenyzői több mint kétszázan voltak, és a középiskolások között MolnárTibor érdemelte ki az első helyezést, és az oklevél mellé egy telefon és könyvutalvány is jár, és részt vehet egy egyhetes művelődési táborban Sátoraljaújhelyben.
Felkészítő tanára Kovács Ildikó Magyar7 éves előfizetésének és könyvutalványnak örülhet.
Tiborra nagyon büszkék vagyunk, szívből gratulálunk neki! 
Kovács Ildikó

Talentovaný žiak našej školy, Tibor Molnár z III. C triedy sa nedávno prihlásil do online súťaže v prednese poézie a prózy, ktorú organizovala mediálna skupina Ma7 pri príležitosti dňa poézie a piateho výročia založenia mediálnej skupiny Ma7.

Záujemcovia sa mali prihlásiť so svojou obľúbenou básňou z maďarskej literatúry.Na organizovaní podujatia sa podieľalo aj Rákócziho združenie a Zväz maďarských pedagógov na Slovensku.V dvoch kategóriách sa do súťaže prihlásilo viac ako 200 účastníkov. Medzi stredoškolákmi získal Tibor Molnár vynikajúce prvé miesto. Okrem diplomu dostal aj telefón a poukážku na knihy a môže sa zúčastniť vzdelávacieho tábora v Sátoraljaújhelyi. Tibora pripravila na súťaž profesorka Mgr. Ildikó Kovácsová, ktorá tiež získala poukážku na knihy a ročné predplatné časopisu Ma7. Na Tibora sme všetci veľmi hrdí, srdečne mu blahoželáme k úspechu!Kovács IldikóIskolánk sokoldalúan tehetséges diákja, Molnár Tibor III.C osztályos tanuló is benevezett a Ma7 médiacsalád szervezte „Ünnepelj verssel“ című versmondó versenybe, melyet a költészet napja és a Ma7 médiacsalád ötödik „születésnapja“ alkalmából hirdettek meg.A magyar irodalomból választott kedvenc versüket mondhatták el és küldhették be az érdeklődők.A szervezésből a Rákóczi Szövetség és a Magyar Pedagógusok Szövetsége is kivette a részét.A két kategória versenyzői több mint kétszázan voltak, és a középiskolások között MolnárTibor érdemelte ki az első helyezést, és az oklevél mellé egy telefon és könyvutalvány is jár, és részt vehet egy egyhetes művelődési táborban Sátoraljaújhelyben.Felkészítő tanára Kovács Ildikó Magyar7 éves előfizetésének és könyvutalványnak örülhet.Tiborra nagyon büszkék vagyunk, szívből gratulálunk neki! Kovács Ildikó ... Čítajte...Menej

3 týždňami

Komentáre na Facebooku

Gratulálok 👏

Köszönöm szépen mindenkinek!

Drága nagy fiam nagyon Büszke vagyok rád

Gratulálok !

Gratulálok

Gratulálok, csak így tovább!

View more comments

,, Cesta do minulosti,,

Tvoríme hodnoty súčasnosti, kladieme dôraz na to, aby sme bližšie spoznali naše tradície, zvyky, ako žili naši predkovia, ktorí viedli iné tempo života, udávali nám smer, tešili sa z maličkostí, budovali budúcnosť mladej generácie, vďaka nim dokážeme prijať ďalšie výzvy.

Dňa 04. mája vo štvrtok sa žiaci I.C a II.C triedy Obchodnej akadémie- Kereskedelmi Akadémia zúčastnili na prednáške v Gemersko-malohontskom múzeu na tému: Mesto Rimavská Sobota v praveku a v stredoveku. Počiatky založenia mesta siahajú do 13. storočia. Hlavným symbolom mesta sa stalo Hlavné námestie, kde sa koncentrovali pohrebiská, ktoré následne, na príkaz panovníčky Márie Terézie premiestnili na vonkajšie okraje mesta. Pán PhDr. A. Botoš nám vysvetlil rozdiel medzi históriou a archeológiou a vymedzil nám pojem kultúra. Významné náleziská našli na uliciach: Daxnerovej, na K. Mikszátha aj na Západe. Počas archeologických prác našli nespočetných keramických nádob, vázy, hrnčekov, ktoré boli zdobené čiarkami a bodkami. Mesto Rimavská Sobota v období stredoveku zastával významné obchodné centrum.

,, Utazás a múltba,,

A jelenkor értékeit képviseljük, fontosnak tartjuk megismerni szokásainkat, hagyományainkat, hogyan éltek elődeink, más életstílust követtek, irányt mutattak, építették a fiatal generáció jövőjét, nekik köszönhetően nézünk szembe a kihívásokkal.

Május 4-én, csütörtökön az Obchodná akedémia- Kereskedelmi Akadémia diákjai tanulmányi előadáson vettek részt a rimaszombati Gömör- Kishonti Múzeumban. Az előadás témája Rimaszomabt városa az ókorban és a középkorban. A város alapítása visszanyúlik a 13. századba. Fő jelképe a Főtér, ahol temetkezési színteret alakítottak ki, melyet később Mária Terézia uralkodónő parancsára áttelepítettek a városon kívüli területekre. PhDr. Botoš úr elmagyarázta a történelem és a régészet közötti különbségeket, és a kultúra fogalmát. Fontos lelőhelyeket fedeztek fel a mai Daxner és Mikszáth K. utcában. A lelőhelyeken számtalan agyagcserép- edényeket, vázákat, bögréket is találtak, melyeket vonalakkal, pontokkal díszítettek. Rimaszombat városa  a középkorban fontos kereskedelmi központot képviselt.Image attachmentImage attachment+5Image attachment

,, Cesta do minulosti,,

Tvoríme hodnoty súčasnosti, kladieme dôraz na to, aby sme bližšie spoznali naše tradície, zvyky, ako žili naši predkovia, ktorí viedli iné tempo života, udávali nám smer, tešili sa z maličkostí, budovali budúcnosť mladej generácie, vďaka nim dokážeme prijať ďalšie výzvy.Dňa 04. mája vo štvrtok sa žiaci I.C a II.C triedy Obchodnej akadémie- Kereskedelmi Akadémia zúčastnili na prednáške v Gemersko-malohontskom múzeu na tému: Mesto Rimavská Sobota v praveku a v stredoveku. Počiatky založenia mesta siahajú do 13. storočia. Hlavným symbolom mesta sa stalo Hlavné námestie, kde sa koncentrovali pohrebiská, ktoré následne, na príkaz panovníčky Márie Terézie premiestnili na vonkajšie okraje mesta. Pán PhDr. A. Botoš nám vysvetlil rozdiel medzi históriou a archeológiou a vymedzil nám pojem kultúra. Významné náleziská našli na uliciach: Daxnerovej, na K. Mikszátha aj na Západe. Počas archeologických prác našli nespočetných keramických nádob, vázy, hrnčekov, ktoré boli zdobené čiarkami a bodkami. Mesto Rimavská Sobota v období stredoveku zastával významné obchodné centrum.,, Utazás a múltba,,A jelenkor értékeit képviseljük, fontosnak tartjuk megismerni szokásainkat, hagyományainkat, hogyan éltek elődeink, más életstílust követtek, irányt mutattak, építették a fiatal generáció jövőjét, nekik köszönhetően nézünk szembe a kihívásokkal.Május 4-én, csütörtökön az Obchodná akedémia- Kereskedelmi Akadémia diákjai tanulmányi előadáson vettek részt a rimaszombati Gömör- Kishonti Múzeumban. Az előadás témája Rimaszomabt városa az ókorban és a középkorban. A város alapítása visszanyúlik a 13. századba. Fő jelképe a Főtér, ahol temetkezési színteret alakítottak ki, melyet később Mária Terézia uralkodónő parancsára áttelepítettek a városon kívüli területekre. PhDr. Botoš úr elmagyarázta a történelem és a régészet közötti különbségeket, és a kultúra fogalmát. Fontos lelőhelyeket fedeztek fel a mai Daxner és Mikszáth K. utcában. A lelőhelyeken számtalan agyagcserép- edényeket, vázákat, bögréket is találtak, melyeket vonalakkal, pontokkal díszítettek. Rimaszombat városa a középkorban fontos kereskedelmi központot képviselt. ... Čítajte...Menej

3 týždňami
📝Naša škola sa každoročne zapája do súťaže Matematický KLOKAN. Myšlienka organizovania tejto súťaže vznikla v Paríži. Dnes sa súťaží po celom svete, je to najväčšia medzinárodná matematická súťaž na svete. Každoročne sa do nej zapája niekoľko miliónov žiakov na celej zemeguli. 
✅Súťaž sa konala 27. marca 2023 a zapojilo sa pätnásť žiakov. Všetci boli úspešní riešitelia. Osobitne sme hrdí na Soňu Štoberovú z II.A , ktorá skončila na 12. mieste z 2815 žiakov v kategórií KADET O12 (1.a 2. ročník SOŠ).
Srdečne blahoželáme všetkým súťažiacim a prajeme veľa ďalších úspechov.
Mgr. Štefan Vavrek
📝Iskolánk minden évben bekapcsolódik a KLOKAN matematikai versenybe. A verseny Párizsból indult el és mára az egész világon versenyeznek a tanulók. Ez a legnagyobb nemzetközi matematikai verseny a világon és évente több millió tanuló vesz részt rajta.
✅A verseny, amelyben tizenöt diák vett részt, 2023. március 27-én zajlott. Mindannyian sikeres megoldók lettek. Soňa Štoberová a II.A-ból a 12. helyen végzett 2815 résztvevő közül a KADET O12 kategóriában (1. és 2. osztálya a szakiskoláknak) . Minden versenyzőnek gratulálunk, és további sok sikert kívánunk.
Mgr. Štefan Vavrek

📝Naša škola sa každoročne zapája do súťaže Matematický KLOKAN. Myšlienka organizovania tejto súťaže vznikla v Paríži. Dnes sa súťaží po celom svete, je to najväčšia medzinárodná matematická súťaž na svete. Každoročne sa do nej zapája niekoľko miliónov žiakov na celej zemeguli.

✅Súťaž sa konala 27. marca 2023 a zapojilo sa pätnásť žiakov. Všetci boli úspešní riešitelia. Osobitne sme hrdí na Soňu Štoberovú z II.A , ktorá skončila na 12. mieste z 2815 žiakov v kategórií KADET O12 (1.a 2. ročník SOŠ).Srdečne blahoželáme všetkým súťažiacim a prajeme veľa ďalších úspechov.Mgr. Štefan Vavrek📝Iskolánk minden évben bekapcsolódik a KLOKAN matematikai versenybe. A verseny Párizsból indult el és mára az egész világon versenyeznek a tanulók. Ez a legnagyobb nemzetközi matematikai verseny a világon és évente több millió tanuló vesz részt rajta.✅A verseny, amelyben tizenöt diák vett részt, 2023. március 27-én zajlott. Mindannyian sikeres megoldók lettek. Soňa Štoberová a II.A-ból a 12. helyen végzett 2815 résztvevő közül a KADET O12 kategóriában (1. és 2. osztálya a szakiskoláknak) . Minden versenyzőnek gratulálunk, és további sok sikert kívánunk.Mgr. Štefan Vavrek ... Čítajte...Menej

4 týždňami

Komentáre na Facebooku

Gratulujeme. ♥️

🖥INTERSTENO 2023🖱
V čase od 27. marca do 28. apríla 2023 sa konala medzinárodná súťaž INTERSTENO 2023, do ktorej sa naši žiaci opäť úspešne zapojili. Tento rok nás reprezentovali: Katarína Kováčiková, Lucia Malatinská, Simona Žírošová a Henrich Gál z I. A triedy, Klaudia Bodorová a Lilla Szeleczká z I. C triedy, Klaudia Mátéová z III. C triedy a Martina Gregorčoková, Kristína Kubaliaková, Nina Stieranková a Petronela Václaviková z II. A triedy. 
Celkovo sa do súťaže zapojilo viac než 1000 súťažiacich z celého sveta. Súťažilo sa v 10-minútorom odpise textu v materinskej reči a vo viacjazyčnom odpise (súťažiaci môžu písať celkovo v 15 jazykoch). Najúspešnejšími súťažiacimi našej OA sa stali druháčky: Petronela Václaviková – odpisovala texty vo všetkých jazykoch, Kristína Kubaliaková súťažila v 14 jazykoch a prváčka Katarína Kováčiková v 12 jazykoch. 🏆Z našich reprezentantov sa najlepšie umiestnila Petronela Václaviková na krásnom 9. mieste na svete vo svojej kategórii. Pekný výkon dosiahol aj prvák Henrich Gál v odpise anglického textu s výkonom 3879 hrubých úderov a skončil na 23. mieste na svete.
K úspešnej reprezentácii všetkým žiakom srdečne blahoželáme.
D. Brezovická a M. MišurákováImage attachmentImage attachment+4Image attachment

🖥INTERSTENO 2023🖱

V čase od 27. marca do 28. apríla 2023 sa konala medzinárodná súťaž INTERSTENO 2023, do ktorej sa naši žiaci opäť úspešne zapojili. Tento rok nás reprezentovali: Katarína Kováčiková, Lucia Malatinská, Simona Žírošová a Henrich Gál z I. A triedy, Klaudia Bodorová a Lilla Szeleczká z I. C triedy, Klaudia Mátéová z III. C triedy a Martina Gregorčoková, Kristína Kubaliaková, Nina Stieranková a Petronela Václaviková z II. A triedy. Celkovo sa do súťaže zapojilo viac než 1000 súťažiacich z celého sveta. Súťažilo sa v 10-minútorom odpise textu v materinskej reči a vo viacjazyčnom odpise (súťažiaci môžu písať celkovo v 15 jazykoch). Najúspešnejšími súťažiacimi našej OA sa stali druháčky: Petronela Václaviková – odpisovala texty vo všetkých jazykoch, Kristína Kubaliaková súťažila v 14 jazykoch a prváčka Katarína Kováčiková v 12 jazykoch. 🏆Z našich reprezentantov sa najlepšie umiestnila Petronela Václaviková na krásnom 9. mieste na svete vo svojej kategórii. Pekný výkon dosiahol aj prvák Henrich Gál v odpise anglického textu s výkonom 3879 hrubých úderov a skončil na 23. mieste na svete.K úspešnej reprezentácii všetkým žiakom srdečne blahoželáme.D. Brezovická a M. Mišuráková ... Čítajte...Menej

4 týždňami
📌Zajtra majú veľký deň deviataci - stretneme sa u nás na prijímacích skúškach

📌Zajtra majú veľký deň deviataci - stretneme sa u nás na prijímacích skúškach ... Čítajte...Menej

4 týždňami
Načítať ďalšie príspevky

The Custom Facebook Feed plugin

Ak sa chcete dozvedieť viac o našich aktivitách, prejdite na našu školskú stránku na Facebooku.

Scroll to Top