A zasa Kremnica …

Už sa stalo tradíciou, že hneď na začiatku školského roka sa naši prváci zúčastňujú odbornej exkurzie v Kremnici.
A tak tomu bolo aj v tomto školskom roku, keď sme sa na túto akciu vybrali 29. septembra 2017 so žiakmi z I. A triedy.
Naša prvá cesta viedla do výrobne perníkov. V nej si žiaci prezreli celú výrobu pravých kremnických medovníkov – ochutnali cesto, asistovali pri ich vykrajovaní a pozreli si ich zdobenie. Proste obdivovali šikovnosť žien pri ručnej výrobe tejto tradičnej pochúťky.
Potom nás kroky zaviedli do mincovne, kde si žiaci pozreli krátke filmy o histórii mincovne, o razbe medailí a o výrobe mincí v minulosti. Súčasťou exkurzie bola aj prehliadka stálej expozície, ako aj starej a novej mincovne. Zaujímavý bol „nevypáčiteľný“ trezor i staré raziace stroje, ktoré nás dodnes prekvapujú svojou funkčnosťou.
Exkurziu sme zakončili prehliadkou mestského hradu. a Dozvedeli sme sa aj zaujímavosti o vzniku zlata a histórii Kremnice a tí smelší obdivovali slnkom zaliate okolie z vyhliadkovej veže kostola.
Som presvedčená, že tento deň „ v teréne“ je pre našich prvákov nielen vhodným zdrojom doplnenia informácií z oblasti ekonomiky, histórie, či geografie, ale že je to výborná príležitosť ako si začať budovať kamarátske vzťahy v triede a tým obohatiť svoj študentský život na našej škole.

Ing. J. Balíková

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore