Aranyovo jubileum – aj my sme sa zapojili

Žiaci našej školy, Obchodnej akadémie – Kereskedelmi Akadémia Rimavská Sobota sa s radosťou zapojili do podujatia Balassiho inštitútu – Maďarského inštitútu v Bratislave, ktoré organizovali v rámci spomienkového dňa Jánosa Aranya.
Jeden z najuznávanejších básnikov maďarskej literatúry sa narodil pred 200 rokmi a jeho pamiatku sme si uctili predčítaním niektorých jeho básní. Celú akciu otvoril krátky príhovor pani profesorky Ildikó Kovácsovej, potom študenti nahlas prečítali Aranyovu báseň, ktorú si sami vybrali. Odznelo niekoľko z najznámejších diel, ale obecenstvo zaujali aj menej známe básne. Po skončení podujatia všetci zúčastnení dostali pamätný list.
Aj podľa študentov to bola veľmi dobrá netradičná hodina.

Arany emlékév, avagy Mi is bekapcsolódtunk

200 éve született Arany János, a magyar irodalom legnagyobb balladaírója, Petőfi Sándor és Tompa Mihály igaz barátja.Iskolánk, a Rimaszombati Kereskedelmi Akadémia is nagy örömmel kapcsolódott be a Pozsonyi Magyar Intézet versfelolvasó akciójába, melyet az Arany-emléknap keretében hirdettek meg. Október 5-én, csütörtökön ünnepi, meghitt hangulat uralkodott a magyarteremben. Mind a négy magyar osztály képviseltette magát. A tanárnő, Kovács Ildikó rövid bevezetője után mindenki nagy igyekezettel olvasta fel a maga választotta verset. Elhangzott néhány a legismertebb, sokat emlegetett Arany-versek közül, és a kevésbé ismerteket is érdeklődve hallgatta mindenki. A végén mindenki emléklapot kapott. A diákok értékelése szerint is jó kis óra volt.

Kovács Ildikó

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore