Deň finančnej gramotnosti na našej škole

V dnešnom uponáhľanom svete každý z nás robí množstvo rozhodnutí, ktoré ovplyvňujú nielen nás ako jedincov, ale aj naše rodiny. Pri rozhodovaní sa vieme pomerne jednoducho a rýchlo dostať k rôznym informáciám na trhu, ale ako sa v nich orientovať  a využívať ich aj vo sfére peňazí, sa musíme učiť. Preto sa finančné vzdelávanie stáva dôležitou súčasťou prípravy žiakov aj na našej škole. Už po druhý krát sme zorganizovali Deň finančnej gramotnosti pre všetkých žiakov.

Žiaci prvých ročníkov sledovali krátke videá o peniazoch, oboznámili sa so základnými pojmami v oblasti finančníctva a hrali hru o podnikaní – Business Master, pri ktorej sa stretli s pojmami výnos, náklad, zisk a hospodárili so zarobenými peniazmi.

Žiaci druhých ročníkov sa zúčastnili exkurzie v Slovenskej sporiteľni v Rim. Sobote kde sa im venovala Ing. Balciarová. Pracovníčky Všeobecnej úverovej banky v Rim. Sobote p. Lišková  a p. Tóthová navštívili našich druhákov a oboznámili ich s produktami svojej  banky (aj pre študentov).

III. C trieda si zahrala finančnú hru Finančná odysea s vyučujúcimi  a III. A hru Finančná sloboda v spolupráci s pracovníkmi OVB Rimavská Sobota Ing. Hegedűsovou, Ing. Szőkeovou, p. Kováčom a p. Šiminským. Pod vedením riaditeľa OVB Ing. Juraja Ďurka usmerňovali žiakov pri hre odbornými informáciami a sprostredkovali im množstvo skúseností zo svojej praxe.

Naši štvrtáci si vypočuli cenné rady do života od pracovníčky Sociálnej poisťovne Mgr. Majanovej, ako aj od finančnej poradkyne z kancelárie OVB Ing. Hegedűsovej na tému Finančný trh.

Tento deň má pre nás veľký význam, pretože sa snažíme našim žiakom vytvoriť priestor na to, aby sme konkrétnymi aktivitami upozorňovali na dôležitosť a význam finančnej gramotnosti v živote každého z nás.

Ďakujeme všetkým prednášajúcim za ich čas a skúsenosti, ktoré odovzdali našim žiakom.

Ing. Anna Gecková

ďalšie fotky

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Oznam - 2. kolo prijímacích skúšok
informácie TU

X
Návrat hore