„Rozhoduj o Európe – Staň sa na deň tvorcom európskej politiky“

Vzdelávací projekt „Rozhoduj o Európe“ je unikátnou kombináciou stretnutí mládeže, jednodenných interaktívnych seminárov v regiónoch, simulácie zasadnutia inštitúcií Európskej únie a konferencie. Projekt je zameraný na podporu dialógu mladých ľudí v Českej republike a na Slovensku o aktuálnych európskych témach a na ich stretnutia a diskusie s politikmi, odborníkmi a ďalšími osobnosťami verejného života.

A práve takéhoto dňa sa 16. októbra 2019 zúčastnila žiačka našej školy – Zuzana Lukáčková (II. A) na Okresnom úrade vo Zvolene. Úlohou pre zúčastnených študentov v tento deň bolo schváliť nariadenie Rady Európy o minimálnych požiadavkách na opätovné využívanie vody. Každý účastník zastupoval jednu členskú krajinu EÚ a hájil jej záujmy. Zuzke sa ušlo Švédske kráľovstvo.

Súčasťou seminára bola aj simulovaná činnosť ministrov zahraničných vecí, ktorí mali rokovať a vytvoriť deklaráciu o riešení Turecko – Sýrskeho konfliktu.

Účastníci regionálneho seminára môžu zabojovať o účasť v česko – slovenskom seminári nielen aktívnou účasťou na interaktívnom seminári, ale aj napísaním eseje na určenú tému. Snáď aj Zuzka bude patriť medzi tých študentov, ktorým sa postup podarí.

Hlavným cieľom projektu je prispieť k zvýšeniu účasti mladých ľudí na verejnom dianí, prostredníctvom zapojenia viac mladých ľudí do dialógu o politike a spoločenských otázkach a som rada, že sa doň zapojila aj žiačka našej školy a tým získala nové skúsenosti pre život.

J. Balíková

fotky

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Oznam - 2. kolo prijímacích skúšok
informácie TU

X
Návrat hore