Virtuózka na klávesnici

Klávesnica počítača sa stáva každodennou súčasťou nášho života. Sú takí, čo ťukajú jedným prstom, iní sú majstri v rýchlosti a presnosti. Tí najlepší si mohli vyskúšať svoj talent a zručnosť na celoslovenskej súťaži v spracovaní textov na počítači ZAV Zvolen 2017. Je to súťaž na výukovom programe ZAV, ktorého tvorcovia sú manželia Zaviačičovci z Českej republiky. Zaujímavosťou je, že pani Helena Zaviačičová dokáže prepísať text s rýchlosťou 783 čistých úderov za minútu. Túto súťaž zastrešuje SOŠ hotelových služieb a obchodu vo Zvolene. 7. novembra 2017 sa uskutočnil jej 10. ročník. Súťažilo sa v disciplíne 10- minútový odpis z obrazovky v dvoch kolách s penalizáciou 50 a 100 úderov za chybu. Súťaže sa zúčastnilo 34 žiakov obchodných akadémií.
Na našej škole máme talentovanú žiačku, Nikoletu Vraštiakovú z III.A triedy, ktorá sa každoročne zúčastňuje rôznych súťaží v písaní na počítači a z roka na rok sa zlepšuje. Jej úsilie sa zúročilo v tomto ročníku, kedy obsadila výborné 3. miesto v odpise z obrazovky s penalizáciou 50 s počtom 391,9 čistých úderov za minútu a 2. miesto v kole s penalizáciou 100 s počtom 390,1 úderov za minútu.
Nikoleta si v priateľskej atmosfére otestovala svoje schopnosti a nadobudla nové skúsenosti a motiváciu k ďalšiemu zvyšovaniu svojich výkonov. Ako sa hovorí, cvičenie robí majstra a Nikoletin talent a výsledky to len potvrdzujú.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore