Základy čínskeho jazyka

calligraphy, brush, character-4367228.jpg

Obchodná akadémia – Kereskedelmi Akadémia v Rimavskej Sobote organizuje v spolupráci s Konfuciovým inštitútom pri Ústave cudzích jazykov Technickej univerzity vo Zvolene  kurz čínskeho jazyka a kultúry pre začiatočníkov. Kurz bude prebiehať dvakrát týždenne v utorok a vo  štvrtok od 15.00 hod. do 16.30 hod. podľa aktuálnej situácie, buď prezenčnou formou, alebo online.

Kurz je určený pre žiakov i dospelých.

Vyučovanie bude prebiehať vo forme 4 kontaktných hodín a 2 hodín určených na konzultácie po dohode s lektorkami.

Kurz štartuje v utorok 15. februára. Online vyučovanie bude prebiehať cez aplikáciu MS Teams Office 365, preto je potrebné, aby mali účastníci kurzu nainštalovanú danú aplikáciu vopred, aby sa lektorky s nimi mohli spojiť. Vyučovať bude čínska lektorka z Konfuciovej triedy. Komunikačným jazykom v kurze je anglický jazyk.

Doktor Ľuboš Gajdoš z Katedry východoázijských štúdií potvrdil termín  úvodnej prednášky 7. februára o 18.00 hod. – 19.30 hod. cez MS Teams. Téma prednášky bude Úvod do čínskeho jazyka. Prednáška je vynikajúcim vstupom do štúdia čínštiny a je naplánovaná pred začiatkom kurzov.

Študenti čínskeho jazyka získajú prehľad o základných gramatických konštrukciách a prídu do kontaktu s najbežnejšou slovnou zásobou a frazeologizmami na pozadí čínskych reálií.

Do konca januára máte možnosť prihlásiť sa do tohto kurzu, tak neváhajte a využite túto príležitosť!

V prípade záujmu a ďalších informácií volajte na telefónne čísla:
0917 872 624 – Mgr. Blanka Tomčová
0905 246 314 – Mgr. Andrea Paulyová

Návrat hore